HLEDÁTE CHATOVACÍ OKNO? BOHUŽEL JULČI TÝM JE PRÁVĚ V OSLABENÍ, MRKNĚTE PROSÍM NA FB "UŠITO UNUAČKAMI", NEBO NÁM NAPIŠTE NA INFO@UNUODESIGN.CZ

Strojové ihly Schmetz 130 / 705H-J Jeans 100

Kód: 2016009067
€2,61 –35 %
jehly jeans
€2,61 –35 % €1,70 / ks
Skladom (54 ks)
 
 
 
 
 
 
 
  • Zloženie: kov
  • cena za balenie: 5 ks
  • Certifikácia: Nie
 
Doprava: + -
Hneď ako uvidíme na účte vaše peniažky, fofrom sa vraháme do skladu na pripravu objednávky. Nasledujúci pracovný deň posielame k vám.

Na unuo nízke poštovné môžete mrknúť v ceníku dopravy. Na vrátenie tovaru nebo výmenu máte celých 30 dní a môžete ho vrátiť celkom ZADARMO! Reklamačný formulár tu AHA.

U elektronických strihov alebo voucherov zvoľte ako "dopravu" voucher / strih zaslaný mailom.

Detailné informácie

Podrobný popis

Než do toho strihnete

Len ostrá a neohnutá ihla môže dobre slúžiť vám i vášmu šijaciemu stroju. Často je ihla príčinou zlého preväzovania stehov u šijacieho stroja, ale tiež môže zapríčiniť aj poškodenie stroja. Servis ihiel a ich výmena je preto veľmi dôležitá. Akú ihlu ale vybrať? Je to úplne jednoduché, ihly je nutné používať podľa šitého materiálu. Ihly tenké 60/8 sú vhodné pre ľahučké materiály ako voál, tyl, organza, batist, košeľovina, apod. Pre stredne ťažké materiály ako sú bavlnené aj ľanové látky, úplety... softshell použite ihly strednej 70/10 až 90/14. Pre džínovinu, zamat, koženku, silne vlnené látky a pod. sú vhodné ihly silné 100/16 až 110/18. Ak použijete ihly širšie, môžu vám materiál "presekať" a naopak tenká ihla sa môže veľmi rýchlo zlomiť. Aby toho ale nebolo málo, ihly majú ešte špeciálne označenie. Universal (štandard) - H sú označené tie najklasickejšie ihly s jemne guľatou špičkou. Jeans - HJ sú veľmi silné ihly s ostrou špičkou určené pre šitie pevných látok ako je džínsovina alebo koža. Ballpoint - H-SUK je ihla vhodná pre šitie pleteniny (úpletu). Okrúhla špička preniká medzi vlákna pleteniny a eliminuje natrhnutie látky. Sharp - HM, to sú štíhle ihly s veľmi ostrou špičkou, ktoré ľahko prenikajú do materiálu s veľkou hustotou vlákien ako je mikrovlákno z prírodných materiálov potom hodvábu. Ihly určené pre extrémne pružné materiály s veľkým podielom elastanu (napr. plavkovina) sa označujú Stretch - HS. Majú hlbšiu drážku v zadnej časti ihly a stredne guľatú špičku, čo eliminuje preskakovanie stehov.

Dodatočné parametre

Kategória: Ihly, špendlíky
Farba: CMYK_Pomucky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: